DOFINANSOWANIE

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

CEL PROGRAMU

Rządowy program „Czyste powietrze 2.0” ma za zadanie walczyć ze smogiem, a wiec poprawić jakość powietrza i ograniczyć efekt cieplarniany.

DLA KOGO?

Program skierowany jest do osób fizycznych – właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w nich lokali mieszkalnych.

ILE NA PELLET?

Dzięki programowi można uzyskać dofinansowanie do zakupu, wymiany i montażu kotła na pellet w wysokości nawet od 5 600zł  do 14 300 zł.

SUMA KORZYŚCI

Maksymalna suma możliwych do uzyskania dotacji na wykonane prace w ramach programu to do 66 000 zł /do 99 000 zł / do 135 000 zł w zależności od poziomu osiąganych dochodów i zakresu termomodernizacji. Dodatkowo wszystkie koszty można odliczyć od dochodu dzięki uldze termomodernizacyjnej. 

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

Wniosek można złożyć drogą online poprzez portal czystepowietrze.gov.pl oraz https://portal.fundusz.olsztyn.pl/strona-glowna-programu, a czas jego rozpatrzenia to maksymalnie 30 dni 

TEMINY

Czas na złożenie wniosku o dofinansowanie mija wraz z końcem 2027 roku. Prace modernizacyjne powinny zostać zakończone do 30 czerwca 2029 roku. 

Ile środków możesz pozyskać z programu 
„Czyste Powietrze”?

Sprawdź

"Vaillant jest obecny w Polsce od roku 1992. Siedziba główną firmy jest w Warszawie. Vaillant to lider na rynku międzynarodowym w dziedzinie techniki grzewczej i wentylacyjnej. Klienci na całym świecie chętnie kupują ekologiczne i energooszczędne systemy grzewcze oraz wentylacyjne, wykorzystujące głównie odnawialne źródła energii. Oferta marki obejmuje solarne instalacje grzewcze, pompy ciepła, instalacje wentylacyjne dla budynków niskoenergetycznych, wysoko wydajne urządzenia grzewcze na paliwa kopalne oraz inteligentne układy sterowania. Wszystko to uzupełniają kompleksowe usługi.Vaillant Saunier Duval Sp. z o.o. jest spółką w 100% zależną od grupy kapitałowej Vaillant z siedzibą w Remscheid w Niemczech. Marka Vaillant na rynku polskim, jako Sp. z o.o., pojawiła się w latach 90. XX wieku. Jako Grupa Vaillant działa od 1874 r. i po dziś dzień pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym."

https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/wedlug-zastosowania/

Producenci kotłów na pellet z palnikiem obrotowym KIPI

Kostrzewa to działający na rynku od 1978 r, wiodący, krajowy producent systemów grzewczych na biomasę, rozszerzający obecnie asortyment produktów o pompy ciepła oraz rekuperatory.
Oferta firmy pozwala na pełne dostosowanie systemów grzewczych o mocach 8 kW − 330 kW do potrzeb obiektów domowych, jak i przemysłowych.

Pionier automatycznych kotłów na pelet – w 2001 r. w fabryce Kostrzewy powstało pierwsze tego typu urządzenie w kraju
Produkty marki Kostrzewa znajdują odbiorców na rynku polskim oraz w wielu krajach Europy
Urządzenia Kostrzewy figurują na liście produktów rekomendowanych do rządowego programu Czyste Powietrze oraz na europejskich listach urządzeń refundowanych
Kotły c.o. firmy Kostrzewa spełniają wymogi ecodesign (ekoprojektu) oraz 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012 - potwierdzone przez akredytowaną jednostkę badawczą.
Firma systematycznie rozbudowuje sieć dystrybucji oraz serwisu."