DLA JUŻ ISTNIEJĄCEGO BUDYNKU  

Wentylacja lokalna do zastosowania w budynkach istniejących, dotychczas użytkowanych z klasyczną wentylacją grawitacyjną, gdzie nie ma możliwości rozprowadzenia przewodów wentylacyjnych. Możliwa dzięki zastosowaniu systemu recoVAIR VAR 60 firmy Vaillant.

W wybranych trybach pracy wydajność wentylacji można zoptymalizować według potrzeb, minimalizując zużycie energii: to komfort w połączeniu z klasą efektywności energetycznej A. 

Łatwy montaż, cicha praca 
W przeciwieństwie do centralnych układów wentylacji, recoVAIR VAR 60 nie wymaga układania przewodów powietrznych. Urządzenia są przeznaczone do wbudowania w ścianę zewnętrzną domu i bezpośredniego przyłączenia do instalacji elektrycznej. Dzięki temu recoVAIR VAR 60 idealnie nadają się do zamontowania w już zamieszkanych budynkach.

Wszystkie opcje dostępne po naciśnięciu jednego przycisku
Tryby pracy można wygodnie ustawiać za pomocą pilota. W trybie sterowania ręcznego można wybrać trzy poziomy wentylacji. W trybie automatycznym wentylacja dostosowuje się do wilgotności powietrza.


Wymiana powietrza i zachowanie ciepła
W trybie wywiewu strumień usuwanego powietrza oddaje energię cieplną do ceramicznego wymiennika.
W trybie nawiewu strumień świeżego powietrza odbiera zgromadzoną energię. 

Sprawność sięga 90% i należy do najwyższych na rynku układów lokalnej wentylacji.

Idealna synchronizacja wywiewu i nawiewu powietrza.
Systemy recoVAIR VAR 60 działają na zasadzie zmiennej wentylacji, co oznacza, że na przemian usuwają zużyte powietrze na zewnątrz lub dostarczają powietrze zewnętrzne do wewnątrz. Kierunek przepływu zmienia się co 70 sekund.
Do komunikacji między urządzeniami służą przewody lub przesył sygnałów częstotliwości radiowej, które upraszczają instalację.

Zlecając nam budowę wentylacji mechanicznej z rekuperacją można liczyć na pomoc w zaplanowaniu i doborze najlepszego rozwiązania, zakup urządzeń i akcesoriów w cenach producenta/głównego dystrybutora, usługę montażu i pierwszego uruchomienia (wymagane do gwarancji),przeszkolenie z obsługi oraz autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

POTRZEBUJESZ INNYCH ROZWIĄZAŃ?